Dołącz do naszej społeczności
na znanych serwisach profilowych. |
picture picture picture picture
picture

Czas na kawę

Masz czas to wykorzystaj go na aktualne opinie o znanych produktach.

picture

Opinia za opinię

Im więcej informacji o danej firmie tym klient może bezpiecznie korzystać z usług danej firmy.

picture

Statystyki - Forum

Aktulanie mam już: 234 użytkowników. Średnio dziennie rejestruje się 8 użytkowników.

szkoła pilotów, poszukuję !

szkoła pilotów, poszukuję !

Trzeba przejść jakieś badania żeby można było pilotować małe samoloty? Ktoś ma taką licencje i coś o tym wie?

Wariat

Posty: 5

 
Z tego, co wiem licencje pilota można zdobyć, ale trzeba też dużo się uczyć. Dzisiaj każdy może do takiego kursu pochodzić z tym, że nie wszyscy od razu zaliczają.

mniszek5

Posty: 15

 
Bez problemów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wtedy można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeśli ma być większy to już jest potrzebna inna licencja.

alidomas

Posty: 14

 
Nie każdy lubi latać, ale podobno jak się steruje samolotem we własnym zakresie to jest inaczej. Tak samo nie każdy lubi, jeżeli ktoś siedzi za kierownicą. Tutaj podobno działa to w taki sam sposób, ale nie mogę tego potwierdzić, bowiem nie latałem.

MangoOo

Posty: 25

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, lecz żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie zdobycie, dlatego zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to warto byłoby zbadać czy mamy jakiekolwiek możliwości zdrowotne.

akukukuku

Posty: 30

 
Wszyscy znajomi korzystają z ośrodka szkolenia lotniczego ze strony https://szkolapilotazu.pl/page/pilot-samolotowy-turystyczny-ppl-a/20/ i są zadowoleni. Osobiście boje się wysokości, dlatego nawet nie myślę żeby się tam zapisywać.

WalSystem

Posty: 25

 
Mnie się marzyło otrzymanie licencji pilota, ale koszty były za wysokie. Do tego jeszcze potrzebny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, ale to kilkaset złotych na godzinę. Szkoda.

szpiczek45

Posty: 5

 
Jest szkoła lotnicza, jaka prowadzi różne szkolenia. Można tam pozyskać licencje rekreacyjną, turystyczną, niemniej jednak i na latanie w nocy. Każdy może odnaleźć to, czego szuka. Znajomy robił sobie taką licencje, niemniej jednak nie lata, bo kasy mu brakuje na wynajęcie samolotu. To droga zabawa, zatem nie jest przeznaczona dla każdego.

giena1977a

Posty: 19

 
Mnie wystarczy latanie na wakacje i już mam dość. Nie wyobrażam sobie, iż miałbym robić to sam. Wolę jednak polegać na innym, bo wiem, iż mają doświadczenie i mniej się przy tym boje. Latanie na własną rękę to nie dla mnie.

jarcio00

Posty: 4